Bezpieczne Jutro. Jesteś ważna. Jesteś ważny.

Sonda

W jaki sposób oszczędzasz na swoją emertyturę?
 

Notowania

Emerytura

Kategorie potomne

Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE)

Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE)

Zaczynasz pierwszą pracę? A może po prostu chcesz zmienić fundusz? Wybierz OFE Aviva, który efektywnie i bezpiecznie będzie pomnażał środki na Twoją emeryturę. Pamiętaj, że wybór OFE jest obowiązkowy dla osób urodzonych po 31 grudnia 1968 r., podlegających ubezpieczeniom społecznym.

Zobacz artykuły...
Oszczędzanie na emeryturę

Oszczędzanie na emeryturę

Przyszłość to kwestia dzisiejszych wyborów. Marzysz o dostatniej emeryturze lub co najmniej życiu na niezmienionym poziomie? Im wcześniej zaczniesz odkładać na emeryturę, tym większe masz szanse na uzbieranie pokaźnej sumy. Dlatego już dziś zaplanuj swą finansową przyszłość.

Zobacz artykuły...
Policz swoją emeryturę!

Policz swoją emeryturę!

Czy wiesz, na jaką emeryturę możesz liczyć? Skorzystaj z kalkulatora Avivy i oblicz, jakie mogą być Twoje dochody po przejściu na emeryturę. Zobacz, co możesz zrobić, żeby były wyższe. Pomyśl o swojej przyszłości. To jest właściwy moment.

Zobacz artykuły...
czwartek, 12 września 2013 08:17

OFE - Ważne Informacje

Napisał

OFE - najnowsze informacje.

1.Pozostanie w OFE będzie dobrowolne, natomiast domyślność pozostanie po stronie ZUS. Każdy uczestnik OFE będzie miał 3 miesiące (prawdopodobnie do 30.06.2014-prace nad ustawą w Sejmie  nadal trwają) na podjęcie decyzji,przy czym brak decyzji będzie oznaczał zgodę na odprowadzenie całości składki emerytalnej do ZUS.Decyzja ta dotyczyć będzie wyłącznie nowych składek a nie tych zgromadzonych w OFE.

Witam.

Osoby , które do 31 grudnia 2013 roku zakupią Indywidualne Konto Emerytalne ze skladką roczną w wysokości 11 299 zlotych ( limit na 2013 rok) otrzymają prezent - wino do wartości 25 złotych.

piątek, 28 czerwca 2013 18:12

ZUS ...

Napisał

Witam.

1 lipca 2013 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wysyłanie informacji na temat wysokości naszych emerytur.Na dzień dzisiejszy emerytura wynosi około 60% ostatniego wynagrodzenia. ZUS prognozuje że emerytury za kilkanaście lat będą wynosić 35-40% ostatniego wynagrodzenia.

Warto już teraz pomyśleć i rozpocząć oszczędzanie na swoja przyszłą emeryturę aby godnie żyć w jesieni  życia.

Zapraszam do przeczytania artykułów dotyczących systematycznego oszczędzania na emeryturę- programy " Kapitalna Przyszłość" oraz " Indywidualne Konto Emerytalne"

Pozdrawiam

piątek, 03 sierpnia 2012 07:53

Tak zwany II Filar, utracone nadzieje na emeryturę

Napisał

Kiedy 1 marca 1999 roku ruszyła reforma emerytalna i tzw podział na trzy Filary ( I Filar ZUS , II Filar Otwarte Fundusze Emerytalne, III Filar prywatne inwestycje), z nadzieja popatrzyliśmy na nasze przyszłe emerytury.

poniedziałek, 30 lipca 2012 08:51

Zobacz, ile możesz zyskać ...

Napisał

Większość ludzi obawia się, że w okresie emerytalnym zabraknie im pieniędzy do utrzymania odpowiedniego standardu życia. Dwie trzecie badanych szacowało,że potrzebują co najmniej połowy (50%) dochodu przed przejściem na emeryturę, aby się utrzymać w okresie emerytalnym, a większość chciałaby mieć co najmniej trzy czwarte (75%) swojego miesięcznego dochodu.

czwartek, 08 marca 2012 10:31

Policz swoją emeryturę - aplikacja na teleofn

Napisał

Czy wiesz, na jaką emeryturę możesz liczyć? Za pomocą kalkulatora emerytalnego Aviva można oszacować przyszłą emeryturę z ZUS i OFE. Kalkulator podpowiada też, ile pieniędzy trzeba dodatkowo oszczędzać, aby na emeryturze żyć na satysfakcjonującym poziomie.

piątek, 24 lutego 2012 17:02

Policz swoją przyszłą emeryturę

Napisał

Prawie każdy z nas słyszał, że przyszłe emerytury mogą być znacznie niższe niż nasze zarobki. Wielu obawia się, że będzie mieć za mało pieniędzy po zakończeniu pracy. Tylko nieliczni wiedzą, na jaką emeryturę mogą liczyć oraz co mogą zrobić, by ją podwyższyć. Pora to zmienić i wziąć przyszłą emeryturę w swoje ręce!