Bezpieczne Jutro. Jesteś ważna. Jesteś ważny.

Sonda

W jaki sposób oszczędzasz na swoją emertyturę?
 

Notowania

Inwestycje

Kategorie potomne

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne

Chcesz osiągnąć ponadprzeciętne dochody z inwestycji, a może Twoim celem jest stabilny zysk, przewyższający oprocentowanie lokat bankowych? Sięgnij po szeroki wachlarz funduszy, jeśli szczególnie ważne są dla Ciebie: aktywność, samodzielność i nieograniczony dostęp do środków.

Zobacz artykuły...
Systematyczne oszczędzanie

Systematyczne oszczędzanie

Większość z nas, aby zapewnić sobie finansową niezależność, musi oszczędzać. Nawet jeżeli nie rozporządzasz dużym dochodem, odkładanie co miesiąc, przez dłuższy czas, relatywnie niskiej kwoty nie uszczupli zbytnio Twojego budżetu. Oszczędzaj systematycznie, by skorzystać z pomnożonych środków po latach.

Zobacz artykuły...
Ubezpieczenia inwestycyjne

Ubezpieczenia inwestycyjne

Interesuje Cię połączenie ochrony ubezpieczeniowej z gromadzeniem i pomnażaniem oszczędności, a może nade wszystko cenisz bezpieczeństwo zainwestowanych środków? Sprawdź ofertę ubezpieczeń inwestycyjnyh oraz produktów z gwarancją zwrotu zainwestowanych środków z szansą na znacznie więcej.

Zobacz artykuły...
sobota, 03 maja 2014 08:34

IKE i IKZE co to za stwory.....

Napisał

Witam.

Indywidualne Konto Emerytalne i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to dwa sposoby systematycznego oszczędzania na przyszłość.

sobota, 19 października 2013 07:28

Gospodarka i Rynki Finansowe 2013/2014

Napisał

Witam.

Trochę informacji na temat prognoz wzrostu gospodarczego, rynków finansowych. Według specjalistów rok 2014 będzie rokiem  optymizmu na rynkach finansowych i rozpoczęcia wzrostu gospodarczego na rynkach europejskich i światowych.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013 12:53

BONUS VIP - PROMOCJA

Napisał

Witam.

Od 1 sierpnia 2013 do 30 września 2013 trwa promocja na zakup produktu Bonus Vip. Osoby , które zakupią produkt Bonus Vip otrzymaja upominek Aviva.

poniedziałek, 29 lipca 2013 07:54

AVIVA - wyniki funduszy kapitałowych 2013 rok

Napisał

Witam.

Od ponad roku Rada Polityki Pieniężnej znacząco obniża stopy procentowe.Działania te maja decydujący wpływ na oprocentowanie lokat bankowych,które dziś sa na poziomie 2,5 -3% rocznie ,a po odliczeniu podatku Belki  i inflacji ,zyski z lokat stają sie znikome.

niedziela, 23 grudnia 2012 15:25

Ulga podatkowa i zwolnienie z podatku Belki w 2012

Napisał

Witam.

Jeszcze do 31 grudnia 2012 roku można  odliczyć od podatku (w PIT) kwotę do 4000 złotych (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego)  oraz skorzystać z limitu na 2012 rok w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego (10 738 złotych).

Waldemar Gońka

czwartek, 06 września 2012 10:52

Stopa zwrotu, prawdę Ci powie...

Napisał

Stopa Zwrotu = - 10%. Przykład, klient wpłaca regularnie co miesiac 100 złotych przez 5 miesiecy. Prosze zobaczyć co sie dzieje..

wtorek, 07 sierpnia 2012 10:30

Konsekwentne i systematyczne...

Napisał

Inwestuj bazując na realistycznych oczekiwaniach! W ciągu 101 lat inwestowania w USA (1900-2001) średnioroczna nominalna stopa zwrotu z inwestycji wyniosła:

Akcje         10.1%               Obligacje    4,8%             Bony Skarbowe        4,1%               Inflacja      3,2%

Witam

Indywidualne Konto Emerytalne, to wygodny i prosty sposób na oszczędzanie z myslą o emeryturze lub realizacji marzeń w przyszłości. W Avivie jest dostępne w formie ubezpieczenia na życie.

 

W obecnych, coraz bardziej niepewnych czasach podjecie trafnej decyzji inwestycyjnej staje się szczególnie trudne. Coraz częściej pojawia się zatem pytanie o skuteczny sposób na inwestycje w czasie gwałtownych zmian sytuacji rynkowej. Z myślą  o rozważnych i ceniących bezpieczeństwo swoich środków inwestorach, specjaliści z Aviva stworzyli dwa nowe subfundusze: Aviva Dłużnych Papierów Korporacyjnych oraz  Aviva Obligacji Dynamiczny.

sobota, 28 lipca 2012 09:30

Uchwal sobie obniżkę podatków

Napisał

Zyskaj potrójnie...

Tak dla ulgi podatkowej - każdego roku możesz odliczyć od dochodu środki zainwestowane w ramach programu (maksymalnie 4 % wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczenia sklłdek emerytalnych,limit w 2012 roku to 4030,80zł)

Tak dla zysku bez podatku Belki-zachowujesz całość swoich zysków niezależnie od tego,kiedy wypłacasz pieniądze.Nie płacisz podatku od zysków kapitałowych również przy zmianie funduszy

Tak dla wyższej emerytury-choć dłużej znaczy efektywnie,czas oszczędzania oraz wybór momentu,w ktorym je rozpoczniesz,zależy wyłącznie od Ciebie(ważne,żebyś wnosił wpłaty przez co najmniej 5 dowolnych lat)