Bezpieczne Jutro. Jesteś ważna. Jesteś ważny.

Sonda

W jaki sposób oszczędzasz na swoją emertyturę?
 

Notowania

sobota, 03 maja 2014 08:34

IKE i IKZE co to za stwory.....

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Witam.

Indywidualne Konto Emerytalne i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to dwa sposoby systematycznego oszczędzania na przyszłość.

IKE -  Korzyści :  zysk z Twoich oszczędności jest zwolniony z "podatku Belki" (po spełnieniu odpowiednich warunków), sam decydujesz ile i kiedy wpłacasz (nie możesz jedynie przekroczyć ustawowego limitu, który zmienia się co rok), zabezpieczasz najbliższych, gdyby Ciebie zabrakło, do wskazanej przez Ciebie osoby trafi zgromadzony kapitał wraz z sumą ubezpieczenia i środki te bedą wolne od podatku od spadków i darowizn.

Ile można odłożyć na  IKZE   - co roku nie więcej jak 4% trzydziestokrotności swojego wynagrodzenia za rok poprzedni. Maksymalna kwota odliczenia za rok wynosi 4030 ,80 zł i jest co rok waloryzowana.Korzyści - ulga podatkowa jest natychmiast odczuwalna,środki na rachunku IKZE są dziedziczone, nie podlegają "podatkowi Belki". Jedyny minus to, że po wybraniu w wieku emerytalnym musimy od wartości tych środków zapłacić 10% ryczałt.  Pomimo tego jest to bardzo atrakcyjna forma długoterminowego oszczędzania.

Zapraszam na bezpłatne konsultacje i analizę finansowo-emerytalną do mojego biura.

Czytany 2009 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 listopada 2016 07:06
Waldek

Konsultant ds ubezpieczeń i inwestycji
tel: 694-832-109