Bezpieczne Jutro. Jesteś ważna. Jesteś ważny.

Sonda

W jaki sposób oszczędzasz na swoją emertyturę?
 

Notowania

czwartek, 12 września 2013 08:17

OFE - Ważne Informacje

Napisał 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

OFE - najnowsze informacje.

1.Pozostanie w OFE będzie dobrowolne, natomiast domyślność pozostanie po stronie ZUS. Każdy uczestnik OFE będzie miał 3 miesiące (prawdopodobnie do 30.06.2014-prace nad ustawą w Sejmie  nadal trwają) na podjęcie decyzji,przy czym brak decyzji będzie oznaczał zgodę na odprowadzenie całości składki emerytalnej do ZUS.Decyzja ta dotyczyć będzie wyłącznie nowych składek a nie tych zgromadzonych w OFE.

2.Część obligacyjna OFE ( 51,5% aktywów OFE ) zostanie w całości przeniesiona do ZUS według stanu na dzien 31.12.2012.Obligacje zostaną zamienione w przyszłe wierzytelności.

3.W przypadku chęci pozostania w OFE , składka do funduszu emerytalnego bedzie wynosiła 2,92%.

4.Wprowadzony zostanie element "suwaka". Na 10 lat przed emeryturą zgromadzone w OFE środki będą stopniowo przenoszone do ZUS w proporcji 1/10 zgromadzonych środków każdego roku.Oznacza to że wypłatami emerytur będzie sie zajmował tylko i wyłącznie ZUS.

5.Zostaną obniżone opłaty dla OFE od przekazywanej składki oraz opłaty za zarządzanie.

6.Zliberalizowane zostaną polityki inwestycyjne OFE,oznacza to ,że będa one miały wieksza swobodę w inwestowaniu,natomiast będą miały zakaz inwestowania w obligacje skarbowe lub gwarantowane przez skarb państwa.

Szanowny Czytelniku. Proszę pomyśleć o swojej przyszłości już teraz.Państwowa, godna emerytura to już przeszłość.Pozdrawiam.

Czytany 2469 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 listopada 2016 07:11
Waldek

Konsultant ds ubezpieczeń i inwestycji
tel: 694-832-109