Bezpieczne Jutro. Jesteś ważna. Jesteś ważny.

Sonda

W jaki sposób oszczędzasz na swoją emertyturę?
 

Notowania

czwartek, 18 lipca 2013 08:41

Bezpieczny dom

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Warto pamiętać,że latem włamywacze nie śpią. Latem,często mają ułatwione zadanie bo mieszkańcy wyjeżdżają i dom pozostaje bez opieki. Podpowiadam,jak go dobrze zabezpieczyć aby uniknąć wizyt nieproszonych gości.

Zadbaj o właściwą ochronę :

 

1.Balkon ( Złodzieje bardzo wnikliwie obserwują drzwi czy okna balkonowe. Latem często zostawiamy je uchylone lub zapominamy dokładnie zamknąć.Jeśli w pobliżu domu rośnie duże drzewo,a weranda ozdobiona jest kratkami lub podobnymi konstrukcjami,złodziej ma ułatwione zadanie).

2.Otoczenie domu (nie pozostawiaj w pobliżu domu narzędzii i sprzętów,które mogą posłużyc do włamania).

3.Drzwi (zlodzieje czesto rozpoczynają swoja "robotę" od drzwi.Dlatego warto zadbać aby miały różne zabezpieczenia - zawiasy powinny posiadać zabezpieczenia przed ściągnięciem skrzydła,Niezwykle wazny jest dobry zamek.Alarm na kod numeryczny jest dodatkowym zabezpieczeniem bez konieczności skomplikowanego montowania).

4.Okna ( z danych policji wynika ,że złodzieje najczęściej dostaja sie do domu przez okna.Rabuś wybija szybę,wyważa uchylone okno lub też wpycha całe skrzydło do wewnątrz,chwila - i jest w środku.Warto zadbać o mocne okna z antywyważeniową ramą i antywłamaniowymi okuciami).

5.Wewnątrz domu ( Nie trzymaj pieniędzy i kosztowności w jednym miejscu,a zwlaszcza w bielizniarce,pojemnikach z cukrem,pod doniczkami itp ,te miejsca doskonale sa znane złodziejom.Szukaj dodatkowych skrytek,nie chwal sie sąsiadom.Zaopatrz sie w sejf domowy.

Wedlug policji w 2012 roku dokonano ponad 32 tysiecy domow i mieszkań dokonano włamań.

Ubezpiecz swój majatek od włamania , kradzieży, rozboju i zdarzen losowych.Promocja.Dodatkowa zniżka do 20% na ubezpieczenie domu lub mieszkania.

Pozdrawiam

 

Czytany 650 razy
Waldek

Konsultant ds ubezpieczeń i inwestycji
tel: 694-832-109